نتایج جستجو برای عبارت :

صرفاً جهت انبساط خاطر ؛)

در این محتوا موارد زیر بررسی شده است:
نواره دو فلزه و بررسی دماسنج دوفلزه
بررسی طرز کار ترموستات
بررسی انبساط گرمایی از دیدگاه میکروسکوپیک
انبساط سطحی در جامدات با مثالهای مختلف
اثبات رابطه انبساط سطحی
انبساط حجمی در جامدات و مایعات به همراه مفهوم انیساط ظاهری مایعات
حل تمرینات و پرسش های داخل کتاب

دانلود محتوا:    دانلود
در این محتوا مفهوم انبساط گروایی بیان می شود. بعد بیان مفاهیم اولیه و مثال های متعدد حل پرسش 4-1 و فعالیت 4-3 بیان شده است. مفهوم انبساط در جامدات توضیح داده شده و در ادامه انبساط طولی در جامدات با تمامی جزئیات بررسی می شود. مثال های عددی و نکات تستی این بخش نیز بیان می شود.

لینک دانلود محتوا    دانلود
دلم به طریق انبساط گشته
انبساط در لغات قدیم به معنای صمیمیت می آید
و این جمله ایهام دارد
دلم به طریق انبساط گشته
هم صمیمیت یافته و هم منبسط میشود
زیرا محتوای چیز عجیبیست
که سرشار از آن است
و آن هر آن فزونی یابد
پس دلم به طریق انبساط میشود تا متحمل شود
بر افزایش سرشاری جودش
همانند انبساط حهانمان
دقیقا برابر آن
درخود مزید آید
جهان من محتوای دلم است
و آن محتوی در عین اشباع دلم
هر دم در دلم متعالی میگردد و عزیزوار افزایش می یابد
عزیز به معنای شکست
دلم به طریق انبساط گشته
انبساط در لغات قدیم به معنای صمیمیت می آید
و این جمله ایهام دارد
دلم به طریق انبساط گشته
هم صمیمیت یافته و هم منبسط میشود
زیرا محتوای چیز عجیبیست
که سرشار از آن است
و آن هر آن فزونی یابد
پس دلم به طریق انبساط میشود تا متحمل شود
بر افزایش سرشاری جودش
همانند انبساط حهانمان
دقیقا برابر آن
درخود مزید آید
جهان من محتوای دلم است
و آن محتوی در عین اشباع دلم
هر دم در دلم متعالی میگردد و عزیزوار افزایش می یابد
عزیز به معنای شکست
دو شهود متفاوت در باره انبساط جهان در کیهان‌شناسی وجود دارد: طبق شهودی نسبتا معروف انبساط جهان و دور شدن کهکشان‌ها از هم محصول کش آمدن فضا است. این شهود مستقیما به متریک فریدمان در کیهان شناسی برمی‌گردد که به نظر کاملا با آن سازگار است. اما شهود دیگری هم وجود دارد: مواد داخل کیهان به خاطر سرعت اولیه از هم دور می‌شوند و هیچ کش آمدنی در کار نیست. راستش من همیشه با شهود اول علی‌رغم زیبایی و سادگی‌اش مشکل داشتم. حالا در یادداشتی کوتاه سعی کرده
شرکت مهرافروز قرین از چهل سال پیش فعالیت خـود را در زمینه ساخــت قطعات نفت سوز و گاز سوز منبع انبساط تحت پوشش وزارت صنایع آغاز نموده است،
از آنجا که همواره  سیاست مدیران این شرکت بر اساس برنامه ریزی های بلند مدت بوده است لذا در همین راستا توانسته کار خود را در زمینه بخاری گازسوز منطبق بر استاندارد ملی به تولید انبوه برساند، و با شناخت بیشتری از کاربرد انرژی در صنعت از جمله صنعت تاسیسات به تولید انبوه  انواع مختلف مبدل های حرارتی قیمت منب
وقتی آب گرم می شود ، منبسط می شود. در خانه های قدیمی تر ، آب منبسط شده به داخل آب اصلی فشار می آورد.
امروزه ، بیشتر خانه ها دارای دریچه های جلوگیری از جریان برگشت هستند که مانع از بازگشت آب در خانه شما به تأمین آب می شوند.
این شیرها می توانند در داخل نرم کننده های آب ، شیرهای تنظیم فشار یا خود متر سنج باشند. دریچه های جلوگیری از برگشت جریان (همچنین به عنوان "شیرهای چک" نیز شناخته می شوند) مانع از ورود مجدد آب منبسط ( فروش منبع انبساط ) به خط اصلی آب
ع انبساط ، تانکر انبساط و واژه هایی از این دست به مخزنی اطلاق می شود که بسته به نوع آن، در سیستم های گرمایشی موتورخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. مخازن انبساط به طور کلی به دو نوع منبع انبساط بسته و منبع انبساط باز تقسیم می شوند.
همه آنچیزی که از مخازن انبساط نیاز است بدانید
انواع مخزن انبساط
1- منبع انبساط بازمنبع انبساط معمولیمنبع انبساط عایق دار
2- منبع انبساط بسته (منبع تحت فشار)
منبع انبساط باز – منبع انبساط بسته

تفاوت ها :
در مخ
انبساط جهان اگر یک بادکنک خالی از باد را فرض کنیم و روی آن نقاطی را رسم کرده و سپس بادکنک را باد کنیم مشاهده می‌کنیم که هرچه حجم بادکنک بیش‌تر شود، فاصله نقاط از یکدیگر افزایش می‌یابد. این مفهومِ جهان در حال انبساط است. انبساط جهان به معنی افزایش فاصلهٔ متریک بین اجسام جهان با گذشت زمان است. این انبساط درونی است، یعنی به فاصلهٔ نسبی بین اجزای جهان برمی‌گردد، و به معنی حرکت اجسام به سمت فضای بیرون نیست. انبساط جهان از ویژگی‌های مهم کیهان
منبع انبساط چیست و وظیفه آن در پکیج چیست ؟

منبع انبساط پکیج وظیفه دارد که نوسانات حجم و فشار آب را کنترل کند. مبنع انبساط از از دو پوسته فلزی تشکیل شده یک درون آن یک دیافراگم لاستیکی قرار دارد که از یک سمت به آب مدار گرمایش متصل است و طرف دیگر از گاز بی اثر مانند نیتروژن با فشار 1 بار پر می شود. وظیفه ی منبع انبساط پکیج تعادل فشار آب درون سیستم است به این صورت که اگر فشار آب سیستم زیاد شود، فشار اضافه وارد منبع انبساط شده و اگر سیستم با کاهش فشا
انبساط جهان اگر یک بادکنک خالی از باد را فرض کنیم و روی آن نقاطی را رسم کرده و سپس بادکنک را باد کنیم مشاهده می‌کنیم که هرچه حجم بادکنک بیش‌تر شود، فاصله نقاط از یکدیگر افزایش می‌یابد. این مفهومِ جهان در حال انبساط است. انبساط جهان به معنی افزایش فاصلهٔ متریک بین اجسام جهان با گذشت زمان است. این انبساط درونی است، یعنی به فاصلهٔ نسبی بین اجزای جهان برمی‌گردد، و به معنی حرکت اجسام به سمت فضای بیرون نیست. انبساط جهان از ویژگی‌های مهم کیهان
گرما باعث انبساط می شود. و هنگامی که آب گرم می شود و منبسط می شود ، اگر منبع انبساطی برای گرفتن "سرریز" نداشته باشد ، می تواند باعث نشت یا حتی ترکیدن لوله ها شود. صدمه به بخاری آب شما نیز ممکن است. بیشتر مناطق کشور نیازمند این است که آبگرمکن ها دارای مخازن انبساطی یا دریچه های ویژه ای باشند که آب اضافی را آزاد می کنند. مخازن انبساط بهترین هستند ، زیرا می توانند آب بیشتری را در خود نگه دارند.

مراحل نصب منبع انبساط در بخاری آب

مرحله 1
اندازه م
خواهر دار شدم. خواهرهایی که هنوز معلومم نبود که در پذیرفتن دست محبتشان کوتاهی کرده ام. هنوز معلومم نبود که دزدکی چقدر دل بهشان سپرده ام و چقدر بار تنهایی عاطفی ام را روی دوش مهرشان گذاشته ام. اما همیشه یک چیز سخت این وسط هست. این جور وقتها....این جور دلگشودن ها و دل سپردن ها الان که توی انبساط است و خرم است و خوب است برای روزی که انقباضی پیش می آید مهیایمان می کند یا نه؟
آیا من روزی که کوچکترین ناراحتی و صدمه ای در راه این دوستی ها برایم پیش بیاید
شیر انبساط خودکاراین شیر تشکیل شده است از سوزن و نشیمنگاه ، دیافراگم فشار و فنر که می توان به وسیله پیچ تنظیمی فشار آن را کنترل نمود و صافی در ورودی شیر برای جلوگیری از ورود مواد خارجی و انسداد شیر.
همانطوری که از اسم این شیرها برمی آید به صورت خودکار عمل کرده و یا با یک بار تنظیم نمودن فنر به ازای فشار موردنظر، تنظیم جریانمبرد مایع به اواپراتور به صورت اتوماتیک انجام شده و فشار در اواپراتور بدون توجه به بار آن، در حد ثابتی باقی می ماند.

ادا
عیب اصلی شیرهای خودکار راندمان نسبتاً کم آنها در مقایسه با سایر انواع کنترل کننده های مبرد می باشد.
با توجه به اینکه شیر انبساط خودکار اجازه می دهد در زمان بارهای سنگین تنها قسمت کوچکی از اواپراتور با مایع پر شود، ظرفیت و راندمان سیستم تبرید به دلیل ثابت بودن فشار شیر، محدود می شود و نمی توان به ظرفیت و راندمان های بالاتری دست یافت.

ادامه مطلب
نام "منبع انبساط" بعضی اوقات مردم را در مورد دیگ بخار آنها سردرگم کرده است. منبع انبساط مکانی برای گسترش مقدار آب دیگ بخار نیست تا بتواند گرمای بیشتری را تأمین کند. (به هر حال این طور نیست که دیگ ها کار کنند.)
منبع انبساط یک مکانیزم ایمنی است که برای حفظ فشار یکنواخت آب در داخل مخزن اصلی آب گرم طراحی شده است تا گرم نشود.
اما حتی مکانیسم ایمنی می تواند مشکلاتی داشته باشد که به نیازهای تعمیر منجر شود. هنگامی که منبع انبساط با مشکل روبرو می شود ، م
در خانه هایی که از دیگ بخار و رادیاتور برای تولید گرمای هیدرونیکی استفاده می کنند ، مخازن انبساط یک مؤلفه اساسی برای اطمینان از قابلیت اطمینان و ایمنی سیستم است. گرمایش هیدرولیک اکنون بیش از 100 سال است که خانه ها را در زمستان با گردش آب گرم شده توسط دیگ بخار از طریق رادیاتورها حفظ کرده تا دمای ثابت در کل خانه حفظ شود.

از آنجا که حجم گرما وقتی گرم می شود گسترش می یابد ، با این وجود فشار اضافی می تواند در داخل سیستم ایجاد شود و باعث ایجاد دریچ
Q1: منبع انبساط حرارتی چیست؟

A1: منبع انبساط حرارتی وسیله ای ایمنی است که برای کمک به حداقل رساندن خطر آسیب فشار به سیستم لوله کشی استفاده می شود. از آنجایی که بخاطر منبع انبساط حرارتی ، آب گرم می شود ، آبگرمکن هر بار که آب گرم می کند ، حجم آب اضافی ایجاد می کند. منبع انبساط حرارتی با جذب حجم آب اضافی ایجاد شده توسط بخاری آب مخزن ، به عنوان یک مخزن سرریز خدمت می کند.

Q2: سیستم لوله کشی بسته چیست؟

A2: سیستم لوله کشی بسته ای است که در آن آب آشام
شیر انبساط خودکاراین شیر تشکیل شده است از سوزن و نشیمنگاه ، دیافراگم فشار و فنر که می توان به وسیله پیچ تنظیمی فشار آن را کنترل نمود و صافی در ورودی شیر برای جلوگیری از ورود مواد خارجی و انسداد شیر.
همانطوری که از اسم این شیرها برمی آید به صورت خودکار عمل کرده و یا با یک بار تنظیم نمودن فنر به ازای فشار موردنظر، تنظیم جریانمبرد مایع به اواپراتور به صورت اتوماتیک انجام شده و فشار در اواپراتور بدون توجه به بار آن، در حد ثابتی باقی می ماند.

ادام
شیخ صدوق در کتاب خصال به نقل از امام صادق (ع) منابع «نشره» یعنی نشاط و انبساط خاطر را ده چیز معرفی می‌کند:
1- پیاده‌روی
2- سوارکاری
3- فرو رفتن در آب
4- نگاه به سبزه
5- خوردن
6- آشامیدن
7- نگاه به زن زیباروی
8- آمیزش جنسی
9- مسواک زدن
10- گفت‌وگو با دوستان.
علاوه بر اینها، در جوامع روایی از پاکیزه داشتن بدن، تمیزی جامه، گرفتن شارب،‌ استعمال بوی خوش، شستن سر با خطمی، شوخی کردن مناسب و به اندازه، خندیدن و انس گرفتن با خداوند نیز به عنوان عوامل سرورانگیز ی
همیشه سوالی که در کیهان شناسی ذهنم را مشغول می کرد این بود که چرا ربطی بین جمله انحنای جهان و تنظیم بودن سرعت و ماده وجود دارد، چرا عدم تنظیم این دو باعث به وجود آمدن انحنای فضایی می شود؟ چند وقت پیش مسئله ای حل کردم که نوید راه حل را میداد: اگر به یک جهان بدون ماده (چگالی=0) دارای ثابت هابل نگاه کنید چیز مزخرفی خواهید دید: یک جهان خالی اما دارای انحنا و در حال انبساط! اما می توان نشان داد با تبدیل مختصات این متریک همان متریک جهان تخت مینکوفسکی اس
آبگرمکن استاندارد منبع می تواند لوله های لوله کشی شما را با انبساط حرارتی عادی که در طی فرآیند گرمایش اتفاق می افتد استرس دهد. دستگاه ایمنی شناخته شده به عنوان منبع انبساط بخاری آب (که گاهی اوقات منبع انبساط حرارتی نیز نامیده می شود) می تواند به حداقل رساندن خطر آسیب فشار به سیستم لوله کشی کمک کند. (این مسئله معمولاً برای آبگرمکن های بدون تقاضای مدرن مشکلی ایجاد نمی کند - فقط بخاری های سبک منبع مشمول این مشکل هستند.)

منبع انبساط بخاری آب
هر ستاره دارای دوره عمر می‌باشد که بسته به نوع ستاره متفاوت است. ستارگان حجیم با نور بیشتر و حرارت زیاد عمر کوتاهتری نسبت به ستارگان کم نور و کوچک دارند. پایان عمر هر ستاره بستگی به میزان ذخیره هیدروژن در آن دارد. زمانی که هیدروژن درون ستاره‌ای پایان یابد هلیوم تبدیل به سوخت اصلی می‌شود و می‌سوزد. سوختن هلیوم سبب ایجاد گرمای بسیار زیادی می‌شود که تا آن زمان در ستاره پیش نیامده بوده‌است (این مراحل تا سوزاندن سیلیسیم پیش می‌رود زیرا تولید
باعث شرم، خجالت و البته انبساط خاطر است وقتی به مدیری جهت برخورد با تخلقات متعدد و محرز فرد زیر مجموعه اش، مراجعه و مستندات قانونی نیز در اختیارش قرار می گیرد، این مدیر بجای برخورد با متخلف می گوید :سیستم معیوبی در برخورد با تخلف داریم!!!

گاهی زندگی، مجال نمی دهد. گاهی محال است که مجال زندگی نمی دهد.   اگر از نقطه ای که تفاوت ظاهری مجال و محال است، بگذریم به دو راهی افکار می رسیم".  بودن" وقتی میسّر است  که باید و نباید رنگ ببازد و هرچه می ماند، صرفاً و  صرفاً موجودیت، " بودن " در معنای حقیقی باشد.  در غیر اینصورت " بودن " و " نبودن " در یک کفه ی ترازو قرار می گیرد.  
اگر "بودن " منوط به "نبودن " است.  هر عقل سلیمی می داند که "نبودن " بهتر از"بودن " است.  اگر" بودن " منوط به " بودن " است.  حافظ می
وقتی گرم می شود آب گسترش می یابد و اگر جایی برای رفتن ندارد ، این می تواند وضعیت خطرناکی ایجاد کند. داخل بخاری آب خانگی خود را با فشار بیش از حد تصور کنید.

در گذشته ، آب تحت فشار که ساخته شده بود ، به سادگی به سیستم تأمین شهر تخلیه می شود. اما این همیشه ممکن نیست. اگر چیزی برای جلوگیری از این نسخه وجود دارد ، شما به یک محافظت دیگر - که ما را به مخزن انبساط بخاری آب می بخشد ، نیاز دارید.

مخزن گسترش آب بخاری چیست؟
منبع انبساط بخاری آب یک تشکر کوچک
راهنمای گام به گام نحوه نصب منبع انبساط حرارتی در سیستم گرمایش آب خانگی. چگونه کار می کند و چرا نصب آن مهم است؟

منبع انبساط چیست و چگونه کار می کند

منبع انبساط حرارتی وسیله ای است که در آب قابل شرب و گرمایش فضای هیدرونیک مورد استفاده قرار می گیرد تا سیستم از فشار بیش از حد آب محافظت کند.

منبع انبساط یا کشتی به منظور دریافت افزایش حجم آب گرم شده ، کاهش فشار و محافظت از سیستم در برابر خرابی طراحی شده است. دستگاه حاوی غشای هوا (دیافراگم) است
چگونه تپش قلبمان را کاهش دهیم؟
با توجه به این که در بیشتر موارد تپش قلب، بیماری خاصی نیست، با کاهش استرس و اضطراب و انجام ورزش‌های سبک می توان تپش قلب را کاهش داد.
دکتر سینا مرادمند، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در
گفت‌وگو با ایسنا، درباره تپش قلب اظهار داشت: گاهی فرد احساس می‌کند که
دچار تپش قلب شده است که به صورت‌های گوناگونی نظیر کوبیدن، لرزیدن، تپیدن و
... احساس می شود.
تعداد ضربان قلب در حالت طبیعی بین 60 تا 100
ضربه در دقیقه ا
منبع انبساط می تواند به بخاری آب شما کمک کند دوام بیشتری داشته باشد و حتی ممکن است در بسیاری از مناطق مورد نیاز باشد. بسیاری از شهرستانها برای نصب آبگرمکن نیاز به مجوز لوله کشی دارند ، بنابراین می توانید در صورت نیاز به منبع انبساط از ساختمان و ساختمان نیز بخواهید. تا زمانی که شما یک مکان برای مخزن انبساط در بالای بخاری آب خود داشته باشید ، نصب آنها آسان است. حتی اگر یک منبع انبساط در منطقه شما مورد نیاز نباشد ، می تواند برای جلوگیری از صدم
بی متال چیست
دوفلز قطعه‌ای است که از دو فلز ناهمجنس "به ویژه فلزهایی که دارای ضریب انبساط متفاوت هستند" که از یک سطح کاملًا به هم جوش خورده‌اند تشکیل شده‌است. برای ساختن بی‌متال دو فلز را در حالت گرم و با استفاده از غلتک به هم پرس می‌کنند به طوری که حاصل کار به صورت یک‌تکه دیده می‌شود.
کارکرد بی متالدر اثر عبور جریان الکتریکی از بی‌متال هر دو فلز گرم‌شده و طول آن‌ها زیاد می‌شود اما از آنجایی که ضریب انبساط دو فلز متفاوت است، بی‌متال
چرا ما به مخازن انبساط نیاز داریم؟

مخازن انبساط و سیستم های فشار برای عملکرد موفقیت آمیز مدارهای گرمایش و سرمایش بسیار مهم هستند و اساساً باید سه وظیفه اساسی را انجام دهند:

حفظ فشار در حد مجاز در هر نقطه از سیستم ، یعنی فشار کار مجاز نباید از حد تجاوز کند و همچنین باید از حداقل فشار برای جلوگیری از خلاء ، حفره و تبخیر مایع سیستم ، جلوگیری کرد. در مدارهای با آب گرم شده ، سیستم های خورشیدی.

برای جلوگیری از فشار منفی در بالاترین نقاط نصب به
منابع انبساط و سیستم های فشار برای عملکرد موفقیت آمیز مدارهای گرمایش و سرمایش بسیار مهم هستند و اساساً باید سه وظیفه اساسی را انجام دهند:

حفظ فشار در حد مجاز در هر نقطه از سیستم ، یعنی فشار کار مجاز نباید از حد تجاوز کند و همچنین باید از حداقل فشار برای جلوگیری از خلاء ، حفره و تبخیر مایع سیستم ، جلوگیری کرد. در مدارهای با آب گرم شده ، سیستم های خورشیدی.
برای جلوگیری از فشار منفی در بالاترین نقاط نصب به منظور جلوگیری از ورود هوا به شبکه لوله
آن چه شریعتی به منزله دین، اسلام یا تشیع میفهمد در قیاس با آنچه بسیار دیگری میفهمند صرفاً یک «مشترک لفظی» است. آن چیزی که شریعتی به منزله دین یا اسلام می فهمد امری وجودی  است؛ یعنی شریعتی دین را نه صرفاً به منزلة بخشی از فرهنگ،  مجموعه ای از باورهای نهادینه شده تاریخی، و موضوعی برای پژوهش علمی یا یک ایدئولوژی سیاسی بلکه دین را به منزله نحوه ای از هستی و بودن انسان در جهان میبیند و میتوان بیان داشت که مواجهه وی با دین علیرغم اینکه یک مواجهه مؤ
ما عادت کرده بودیماما من هنوز تقلاهای تو را به خاطر داشتممن تمام این دنیای کثیف را گذاشته بودم لای صفحات کتابی که قرار بود هیچگاه به پایان نرسدمن تمام شهرها را به آتش کشیده بودممن اشک تمام نوعروسان بیوه را، من شیارهای خون آلود تمام درختان به دار آویخته را، من تو را، من خودم را..من خدا را به دریا سپرده بودم..
اما تو از لابه لای سر انگشتانی که هیچگاه لمست نکرده بودند قد میکشیدیشهر خودش را به دریا می انداخت و بین آخرین گدازه های آتش به نوعروسان ب
از نظر طرز کار و ساختمان کندانسورهای آبی را به انواع کندانسور افقی پوسته و لوله عمودی پوسته و لوله - پوسته و کویل - نوع دو لوله - تقسیم بندی می‌نمایند و معمول‌ترین آن‌ها کندانسورهای افقی از نوع پوسته و لوله است.
گاز داغ مبرد که از کمپرسور خارج می‌شود از قسمت فوقانی پوسته وارد و در تمام پوسته پخش شده و در اثر جریان هوا در داخل لوله‌ها جذب حرارت گاز مبرد به صورت مایع از قسمت تحتانی پوسته خارج می‌شود.
مایع خروجی از کندانسور مستقیما به طرف شیر
در آیه ۷ سوره مبارکه نبأ آمده است:

«وَالْجِبَالَ أَوْتَادًا»
«وکوهها را (چون) میخ‌هایى نگذاشتیم؟»

«اوْتَاد» جمع «وتد» به معنای میخ است.
خدای سبحان در زمین ظاهری کوه‌ها را به عنوان میخ قرار داده تا از تزلزل زمین (مواد مذاب و زمین لرزه) جلوگیری کند با توجه به اینکه بین خلقت کوه و قطره آب برای حضرت حق تفاوتی نیست مفسرین می‌گویند: جزییات و کلیاتی که در زندگی افراد وجود دارد همه و همه کار خداست و همان‌گونه که زمین ظاهری را با کوه‌ها حفظ کرده
همزمان با پنجم مرداد ماه به مناسبت سالروز اولین اقامه نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، نشست خبری با اصحاب رسانه و ائمه جمعه و جماعات شهرستان برخوار در محل ستاد نماز جمعه دولت آباد برگزار شد .
به گزارش عصرحباد؛ امام جمعه شهر حبیب آباد در این نشست ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد برگزاری نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، افزود: به فرموده امام خمینی رحمة الله علیه، نماز جمعه یک نماز صرفاً عبادی نیست، بلکه دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ا
تو را به جای همه کسانی که نشناخته‌ام دوست می دارمتو را به خاطر عطر نان گرمبرای برفی که آب می‌شود دوست می‌دارمتو را به جای همه کسانی که دوست نداشته‌ام دوست می‌دارمتو را به خاطر دوست داشتن دوست می‌دارمبرای اشکی که خشک شد و هیچ وقت نریختلبخندی که محو شد و هیچ گاه نشکفت دوست می‌دارم
تو را به خاطر خاطره‌ها دوست می‌دارمبرای پشت کردن به آرزوهای محالبه خاطر نابودی توهم و خیال دوست می‌دارمتو را برای دوست داشتن دوست می‌دارمتو را به خاطر بوی لا
1398/04/29
آموزش اصلاح دین دانش آموز در سناد برای ثبت ارزشیابی

1398/04/29
به اطلاع مدیران و معاونان محترم اجرایی هنرستان‌ها می‌رساند امکان ثبت نمره کارآموزی برای سال تحصیلی 98-97 در ضمن سال برای هنرجویان پایه دوازدهم در سامانه سناد فراهم شده است. لذا آن دسته هنرستان‌هایی که نمره کارآموزی هنرجویان را در تابستان پایه یازدهم ثبت نکرده‌اند می‌توانند در این جهت اقدام کنند. لازم به ذکر است اجرای کارآموزی صرفاً در تابستان پایه یازدهم و یا در برخی از ر
در نهایت، واکنش شکافت درون یک پوشش فلزی چگال که بازتابنده نام دارد، گسترش می یابد. بازتابنده معمولاً از U-238 ساخته می شود. ادامه واکنش شکافت، سبب می شود بازتابنده گرم شود و انبساط پیدا کند. انبساط بازتابنده، فشاری را در جهت عکس به هسته واکنش وارد می کند و گسترش هسته را کندتر می کند. بازتابنده هم چنین نوترونهای پر انرژی را به درون هسته شکافت منعکس می کند و بازده فرآیند شکافت هسته ای را افزایش می دهد. 
بمب شکافت به مکانیسم تفنگیساده ترین راه برا
آیا تاکنون متوجه منبع کوچکی که درست در کنار بخاری آب شما قرار دارد ، شده اید؟ آیا تا به حال تعجب نکرده اید که در واقع چه مزاحمی دارد؟ خوب ، به آن منبع انبساط حرارتی گفته می شود و در واقع یک نوع بزرگ است.

منبع انبساط حرارتی بیشتر از آنچه ممکن است متوجه شوید ، از خانه شما محافظت می کند. این کمک می کند تا فشار آب منزل شما در حال کنترل باشد - و فشار آب اگر در اختیار دستگاه های خود باشد ، می تواند صدمات جدی وارد کند.

در این مقاله با انبساط حرارتی و
همه شان یا به خاطر بوفون رفته اند به یوونتوس،
یا به خاطر عظمت تاریخچه به یونایتد،
یا به خاطر جذابیت پروژه جاه طلبانه، به پاریسن ژرمن.
اخبار فوتبال را که دنبال می کنی عجیب است.
هیچ کس به خاطر پول به هیچ تیمی نمی رود مگر در لیگ چین و قطر!!!

پ.ن: صداقت غربی ها دارد دیوانه ام می کند.
چقدر خوب اند این غربی های قانون مدارِ اخلاق گرا.
یکی از کتاب‌های خوبی که بنظر حقیر راجع به استراتژی خوندم، همین کتاب است. حرف اصلی کتاب اینه که هر استراتژی خوبی دارای یک هسته است از قبیل اینکه

یک استراتژی خوب باید به چالش‌های اصلی پاسخ بدهد نه اینکه صرفاً از کلمه‌های قلمبه سلمبه استفاده کرده باشد.
باید به اقدام متصل شود و صرفاً در حد توصیه نماند.
باید تصمیمات و اقدامات را هماهنگ‌ و متمرکز کند. در واقع استراتژی خوب به شما کمک می‌کند که یکسری از کارهای بیهوده را انجام ندهید و بتونید منابع
گروت بتن شامل : سیمان ، ماسه ،آب و افزودنی ها تشکیل شده است. از گروت ها برای جاهایی که احتیاج به رسیدن بتن به مقاومت بالا و ترمیم کردن ترک ها با عمق زیاد، استفاده می شود.همچنین برای زیر سازی تجهیزات سنگین از گروت استفاده می شود. کاربرد گروت مشابه ملات می عمل میکند.
کاربرد اصلی  گروت برای زیر صفحه ستون ها، ریل ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، توصیه می شود.یکی از موادی که در گروت استفاده می شود باعث منبسط شدن شده ومکانی که در آن گروت ریخته
رو دلم انگاری یه وزنه ی سنگین و بزرگ گذاشتن خیلی سنگین 
یه چیزی انگار قلبمو فشار میده شاید عذاب وجدان دلاییه که شکستم شاید به خاطر حس نفرتی که تو عمق دلم کاشته شاید به خاطر یادآوری همه ی حماقتاییه که کردم یا به خاطر حرفی که زدم و پاش نموندم 
اگه به خاطر یکی از اینا بود که خوب بود ولی وقتی به خاطر همه ی ایناس میشه نور علی نور . 
کاش میشد یه کاری کنم با این وزنه ی لعنتی کاش میشد درستش کنم این تپش قلبی رو که پایین نمیاد کاش میشد یه کاریش کرد 
دیگه حت
حرف می‌زند. از صبح تا شب یک‌ریز در حال حرف زدن است. با من، با تو، با او، با هر کسی. باور کنید توی خیابان اگر از کنار کسی رد شود بی‌اختیار با او هم حرف می‌زند. تعجب نمی‌کنم اگر توی تنهایی با در و دیوار و کمد و کیف و زمین و زمان هم حرف بزند. حرف می‌زند. مدام در حال حرف زدن است. از خودش از دیگری از هوا از آب از غذا از آدم‌ها از اشیا از گیاهان از هر موجود زنده و مرده‌ای حرف می‌زند. باور کنید جز وقت‌هایی که خواب است همیشه در حال حرف زدن است. زمان‌هایی
تفریح جزء آن دست مفهوم‌هایی است که می‌تواند مفهوم آن از نظر افراد مختلف متفاوت بیان شود و تعریف ثابتی برای آن وجود ندارد به همین دلیل تعریف‌های مختلفی هم از آن ارائه شده است. تعریفی که در اینجا برای مفهوم تفریح ارائه می‌شود از آقای محمدتقی فلسفی است که در توضیح این مفهوم بیان می‌کند:
تفریح به معنای لاابالیگری و بی‌بند و باری نیست، تفریح به معنی بیکارگی و اتلاف وقت نیست، تفریح به معنای آلوده شدن به پلیدی‌های گناه و سیئات اخلاقی نیست و به
منبع انبساط چیست؟
چگونه کار می کند؟
کشتی انبساط کجاست؟
به چه اندازه ای نیاز دارم؟
چگونه می توان یکی را جا داد
چه فشارهایی باید اعمال شود؟

نحوه شارژ یک منبع انبساط

اگر در منزل خود سیستم گرمایش آب بسته مانند دیگ بخار کمبی دارید ، یک منبع انبساط خواهید داشت. همچنین به عنوان مخزن انبساط شناخته می شود ، این مؤلفه مهم به حفظ فشار مناسب در سیستم کمک می کند. به عبارت ساده ، به عنوان نوعی کمک فنر عمل می کند و با گرم شدن و خنک شدن ، در سیستم گرمایش م
 گروه تاسیساتی یزد تهویه آماده ارائه خدمات پس از فروش تعمیرات و سرویس دهی انواع محصولات پکیچ رادیاتور و  پیگیری سریع مشکلات در خدمت شما هموطنان عزیز  می باشد.
عیب یابی پکیج دیواری:
عیب یابی پکیج -شوفاژ دیواری -تعمیر پکیج-Wall-hung boilers
  علت اینکه فشار آب در مدار گرمایش افت پیدا می کند. 
 ۱- وجود نشتی در مدار گرمایش
۲- وجود هوا در مدار گرمایش
 علت آب مصرفی پکیج دچار نوسانات می شود :
۱- زیاد بودن ارتفاع شعله
۲- پایین آمدن دقت NTC مصرفی
۳- استفاده همزمان
کسانی از شما که در یک خانه ساخته شده در شش یا هفت سال گذشته زندگی می کنید ، ممکن است متوجه یک مخزن بزرگ بالون مانند متصل به لوله کشی در نزدیکی مخزن آب گرم خود شوید.
این دستگاه به عنوان منبع انبساط حرارتی شناخته می شود. هدف آن محافظت از لوله کشی خانه شما در صورت افزایش فشار ناشی از گرم شدن آب در مخزن آب گرم شما است. برای درک اینکه چرا ممکن است این اتفاق بیفتد ، ابتدا باید ببینیم لوله کشی در خانه شما چگونه به آب اصلی خیابان متصل می شود (شکل 1 را ببی
برای قهوه سرد و غذای شب مانده
برای دیدن صدباره ی پدر خوانده
برای آن ها که در تنت مرور شدند
به خاطر آنهایی که از تو دور شدند
به خاطر غزل گیر کرده در دهنت
برای مرده ی جا مانده زیر پیرهنت
برای چاقو دادن به دست های جدید
برای دوست شدن با شکست های جدید
به خاطر همه گریه های نیمه شبی
خدای گم شده در چند جمله عربی 
برای خاطر شعر، این دکان رنگ رزی
برای این ادبیات فاخر عوضی 
به رقص مرگ میان تنت ادامه بده
نفس بگیر و به جان کندنت ادامه بده
شاید عشق این‌روزا هفتاد درصد از مغزمو اشغال کرده باشه؛ اما نتونم حتی یک درصدش رو به کار بکشم. مثل اینه که صرفاً یک مسیر تودرتو رو بری و برسی به نقطه‌ی اول. اول که نه؛ نقطه‌ای که هیچ اثری تو دنیای قابل لمس نداشته باشه. هیچ نقشی هم حتی. پنج‌تا حس، اسیر یه حس سردرگم.
خُب خیلی مفتخرم که الآن مستند زندگی تیلور سویفت عزیز رو دیدم. راستش خیلی الهام بخش بود. از بچگی میدونست چی میخواست و همه ی توانش رو گذاشت، اصلاً مگه ممکنه شخصی هر چیزی که داره رو ریسک کنه و تهش نشه؟! تیلور از لحظه های خیلی سختی عبور کرده... از تحقیر شدنش توسط کانیه وست ، تازه جلوی اون همه آدم، تازه وقتی هفده سالته و حساسی :'( تا سرطان مادرش، تجاوز جنسی و... چه قدر واکنش ها و تصمیماتی که توی زندگیش داشته بود هوشمندانه بود... واقعا اسطوره گونه بود. نمی
برای حفاظت از موتورھای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله ھای حرارتی (بی متال) استفاده می شود. اساس کار این رله ھا بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است.
بر اثر عبور جریان از بی متال ،دو فلز گرم می شوند و طول آنھا افزایش می یا بد. از آن جایی که ضریب انبساط طولی یکی از فلزات بیشتر از دیگری است. دو فلز با ھم به سمت فلزی که ضریب انبساط طولی کمتری دارد خم می شود. در نتیجه مسیر عبور جریان کنتاکتھا باز و مدار قطع می شود.
طرز کار بی متال
در
دلایل افت فشار و یا بالا رفتن فشار در پکیج 
از موضوعات مهمی که باعث می‌شود پکیج به خوبی کار خود را انجام دهد میزان فشار و یا بار مناسب دستگاه است.
اصلا این دستگاه‌ها به کلید نیم بار مجهز شده‌اند تا در صورت پایین آمدن و کمتر شدن بار دستگاه از نیم بار بصورت اتوماتیک خاموش شوند و در صورت بالا رفتن فشار هم باید منتظر تبعاتی مانند ترکیدن لوله‌های گرمایش، خراب شدن منبع انبساط پکیج و یا هر مشکل دیگری باشیم.
پکیج شوفاژ دیواری باید همیشه بر روی 1.5 با
فوم های آتش نشانی این روز ها یکی از بهترین و موثر ترین مواد برای خاموش سازی آتش سوزی هستند که با توجه به ویژگی های مهم وکلیدی که دارند می توانند در زمان آتش سوزی برای شما بسیار مفید و موثر واقع شوند.

سرعت عمل بالا در زمان اطفاء حریق
فوم های آتشنشانی توانایی مقابله با حرارت ایجاد شده در اثر آتش سوزی را دارد.
قدرت مخلوط شدن این فوم ها با سوخت بسیار پایین است و به این صورت دیر تر اشباع می شود و قدرت سوزندگی پایینی دارد.
فوم های آتشنشانی می توان
فوم های آتش نشانی این روز ها یکی از بهترین و موثر ترین مواد برای خاموش سازی آتش سوزی هستند که با توجه به ویژگی های مهم وکلیدی که دارند می توانند در زمان آتش سوزی برای شما بسیار مفید و موثر واقع شوند.

سرعت عمل بالا در زمان اطفاء حریق
فوم های آتشنشانی توانایی مقابله با حرارت ایجاد شده در اثر آتش سوزی را دارد.
قدرت مخلوط شدن این فوم ها با سوخت بسیار پایین است و به این صورت دیر تر اشباع می شود و قدرت سوزندگی پایینی دارد.
فوم های آتشنشانی می توان

_  تجربه‌ی تاریخ ثابت کرده، صاحبخانه‌ی دنیا شیفته‌ی اسطوره سازی است. مدرکی برای اثبات حرفم ندارم اما معتقدم آن قسمتی که خداوند می‌گوید از روحش در انسان دمیده، دقیقاً نقطه‌ای است که می‌تواند تک تک انسانها را به سمت اسطوره شدن پیش ببرد. یعنی تمام آدمهای روی زمین؛ فارق از طبقه‌ای که در آن به دنیا آمده باشند یا زندگی می‌کنند. صرفاً «وجود» انسان استعداد اسطوره شدن را دارد. منتها به شرطها و شروطها، هرکس در جایگاه خاص ِ خودش، مثل جریان عید
شاید 5 یا 6 ساله بودم که تو یه سریال یا فیلم خارجی که از تلویزیون خودمون پخش شد یه سکانسی دیدم و
خیلی ازش خوشم اومد. یه دختر بچه هم سن و سال خودم که خیلی با پدرش صمیمی بود و
کلا خانواده جالبی بودن، صبح که پدرش یک پهلو خوابیده بود از پشت پرید رو پهلوی
پدرش... پدرش بیدار شد و دوتایی کلی خندیدن و هم دیگه رو بغل کردن و...

نمیدونم چرا حس کردم دوست دارم اون لحظه رو تجربه کنم. چند روز بعدش دیدم پدرم
یه گوشه ای از خونه برای خودش رو زمین یک پهلو خوابیده.
از او
گربه حیوانی عموما مستبد خود پسند راحت طلب فضول مغرور زود آشنا و نمک نشناس توصیف می شود این حیوان مرموز و اسرار آمیز علی رغم بی صفتی اش از حیوانات مفید به شمار می رود علاوه بر این حیوانی زیبا و ملوس است که با حرکات و سکنات دلنشین مایه انبساط خاطر صاحب خود می شود از شگفتیهای گربه این که همیشه در حال استراحت است معهذا هر لحظه که بخواهد مانند پلنگ چابک و چالاک می شود نرمش و انعطاف او به حدی است که دانشمندان گربه را ماری می دانند که روی چهار پا راه م
دوستت دارم...
به سان یک دیوانه، به سان یک سرباز 
به سان یک ستاره سینما 
دوستت دارم، به سان یک گرگ، به سان یک پادشاه 
به سان انسانی که من نیستم 
میدانی من اینگونه دوستت دارم
تو را به جای همه کسانی که نشناخته ام دوست می دارم
تو را به خاطر عطر نان گرم
برای برفی که آب می شود دوست می دارم
تو را برای دوست داشتن دوست می دارم
تو را به جای همه کسانی که دوست نداشته ام دوست می دارم
تو را به خاطر دوست داشتن دوست می دارم
برای اشکی که خشک شد و هیچ وقت نریخت
لبخند
از ازل، خواب عشق با آمدن تو تعبیر می شود.
محبت با اجازه تو از کلبه عشق خارج می شود.
صداقت با یاد تو محکم تر گام بر می دارد
و 
احساس با نسخه تو برای آدمیان تجویز می شود.
مادرم ...
ای زیباترین زیبایی عالم ...
ای الفبای وجود من ...
ب خاطر ساعاتی که مرا با خود حمل میکردی 
ب خاطر ساعاتی که مراقب من بودی
از تو سپاس گزارم 
و
ب خاطر مهر مادرانه و نابت
ب خاطر بهشتی که فقط خداوند قیمتش را می داند 
برایم دعا کن ...
دعا کن که در بحبوحه پلیدی ها و ناملایمات روزگار دست
سلام وقت بخیر، می‌خواستم در یه مورد به دیدگاه روشنی برسم ممنون میشم نظرتون رو بگید. من یه شخصی رو از ۴ یا ۵ سال قبل می‌شناختم و کمکم علاقه بهش پیدا کردم و یه شبه و در نگاه اول نبود!! و در کنار همه اینا من متوجه شدم که ایشون هم همین حس رو بهم داره و منو فقط به خاطر خودم می خواد با همه خوبی‌ها و بدی هام و این برام ثابت شده ست و انسان با معرفتی هست بر خلاف یه عده افرادی که به قول خودشون گرم و رفیق هستند و آخر تو زرد از آب در میان ولی ایشون با اینکه آدم
نیاز به منبع انبساط

بیشتر افراد به مخازن انبساطی احتیاج دارند. و گرچه ممکن است یک قانون اجباری در همه شهرها و ایالت ها نباشد ، به احتمال زیاد اگر در ایالت نیوجرسی زندگی می کنید به خصوص اگر سیستم لوله کشی "بسته" دارید ، به منبع انبساط نیاز دارید. اگر خانه شما دارای سیستم لوله کشی بسته باشد ، برخی از تولید کنندگان حتی اگر منبع انبساط نداشته باشید ممکن است ضمانت بخاری آب شما را باطل کنند.

ممکن است از شما سؤال شود که مخازن انبساط چیست. نگران ن
بعضی وقتها یه کسانی جلوی راهت قرار میگیرن و یا یه اتفاقات خاصی میفته فقط و فقط برای اینکه بفهمی چقدر موجود ضایعی هستی و خوبی‌هایی که از خودت تصور میکردی صرفاً یک توهم بوده! :(

+این چند روزه متوالیاً دارم چنین اوقاتی رو تجربه می‌کنم :((
و بابتش شاکرم و صدالبته شرمنده :((
پمپ خانگی، پمپی است که در مصارف خانگی جهت تقویت فشار آب خانگی استفاده می شود. عوامل موثر در نوع این پمپ عبارتند از:

تعداد طبقات ساختمان
متراژساختمان
تعداد شیر موجود
میزان مصرف آب

انواع پمپ قابل ارائه جهت مصارف خانگی:
پمپ با مخازن انبساط
پمپ با کلید اتوماتیک
بوستر پمپ
که با توجه به میزان مصرف آب، یکی از پمپ های مذکور انتخاب خواهد شد.
پمپ با مخازن انبساط
در مصارف پمپ خانگی، پمپ با مخازن انبساط برای نگهداری نیاز به کنترل و سرویس به موقع و زیادی

رسول خدا (صلی الله علیه و آله):ای بندگان خدا، به خاطر خدا دوست داشته باشید و به خاطر خدا غضب کنید، به خاطر خدا یاری کنید و به خاطر خدا دشمنی کنید،همانا به ولایت الهی نمی رسید مگر اینکه چنین باشید و طعم ایمان را نمی چشید مگر اینکه اینچنین باشید.صفات الشیعه، ص45.
ﺍﺯ ﻋﻤﻪاﻡ ﺮﺳﺪﻡ ﺷﻤﺎ ﻪ ﺟﻮﻭﻥ ﺑﻮﺩﺪ ﺳﺎﻮﺭﺕ ﻧﻤ ﻮﺷﺪﺪ؟

ﻔﺖ ﻧﻪ ﻋﺰﺰﻡ ﺍﻭﻥ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﺯ ﺍﻦ ﻗﺮﺗ ﺑﺎﺯﺎ ﻧﺒﻮﺩ
ﻪ ﺩﺍﻣﻦ ﻮﺗﺎﻩ ﻣ ﻮﺷﺪﻢ ﺑﺪﻭﻥ ﺟﻮﺭﺍﺏ ﺧﻠ ﺳﺎﺩﻩ ﻣﺮﻓﺘﻢ ﺑﺮﻭﻥ!!!
ﺍﺻﻼ ﺳﺎﺩﺶ تو حلقم...
............................................................
‏عمم میگف اون دنیا زنا رو ازون تارای موشون که نامحرم ببینه آویزون میکنن

بعدش سعی میکردم موهای بیشتری بزارم بیرون که مقاومتشون بیشتر بشه نیفتم ☺️
 صرفاً جهت بانوان
دستامو روی گوشام میزارم تا صداشون رو نشنوم ولی بطور ناخودآگاهی همه ی صداها واضح تر میشن و صداهای اضافی پنکه و یخچال متکه مکانیکی بیرون حذف میشن،صدای بحث کردنشون بلند میشه واضح میشه و میپیچه تو گوشم میپیچه توی مغزم می خوره به همه ی جمجمه ام...سرم گیج میره دنیا شروع میکنه به تپیدن انضباض و انبساط همه ی رنگا انقدر قاطی میشن تا همه جا رو پر میکنن همه جا داره تاریک و روشن میشه-فضای ضربان دارِ سیاه و سفید-سرم سنگین میشه انگار که خوبم میاد ، دلم میخا
طی یه اتفاق عجیب! من از خواب پاشدم و دبدم ۷:۲۵ دقیقه‌ست. بدو بدو رفتم دسشویی و اومدم لباسامو در ایکی ثانیه پوشیدم که برم دانشگاه. قبل اینکه برم، صرفاً جهت افزودن به افتخاراتم، گفتم فلانی ساعتو ببین، ببین تو چند دقیقه آماده شدی. ساعت ۷ و یک دقیقه بود. من در منفی ۲۴ دقیقه آماده شدم :/ چرا چشام انقد چپ شدن!!! 
ولی انقدددد ذوق کردم که خدا میدونه *__* 
به‌خاطر سین. که امروز زل زد توی چشمام و همه چی‌رو صادقانه گفت؛ زل زد بهم و حقیقت رو -هرچه‌قدر بد و نابود- کوبید تو صورتم. به خاطر سین. که شجاعتش رو بهم داد و یادم داد که باید دستمال ببندم دور چشمام و چشم‌بسته، «فقط و فقط برم».
هنری فورد را که می‌شناسید؟
همان غول آمریکایی که توانست برند و خودروهای فورد را راه بیندازد و در زمانه
خودش، یک حرکت و پدیده جدید در حوزه صنعت و خودروسازی ایجاد کرد. کلاً آدم خیلی
جالبی بود.
هنری فورد جمله‌ای دارد با
این شرح که:
-        
شما نمی‌توانید
با کاری که قرار است انجام بدهید صاحب شهرت و اعتبار بشوید.
جمله جالبی است که چند ورژن از آن را از افراد دیگر نیز شنیده‌ام.
به نظرم می‌رسد که این جمله را، این‌جوری هم می‌شود عوض کرده و بازنویس
همه چیز را میشه دوست داشت
مثلا ...
درخت را
نه به خاطر میوه اش،به خاطر سایه اش که بر سر دوست و دشمن می افکنه
دیوار را
نه به خاطر بلندی اش،برای اینکه هیچ وقت پشت آدم رو خالی نمی کنه
دریا را
نه به خاطر بزرگی اش، برای یک رنگی اش،
ادامه مطلب
شما نماز منید. پسرم خواهرت را خوابانده‌ام و حالا همین‌طور که یک دستم به گهواره توست و نیم‌نگاهم به چشمان خواب‌زده و نیمه‌بازت، می‌نویسم. حقیقت این است که شما عشق منید و همه وجودم و تماشایتان لذت‌بخش‌ترین تجربه دنیا، ولی هرچه برایتان می‌کنم به خاطر خداست. به خاطر او که مالک همه‌ٔ عالم است و سخی؛ که شما را به من بخشید. شمایی که دست هیچ بشری قادر به آفرینشتان نبود. زیبایان کوچک دوستتان دارم؛ بیشتر به این خاطر که عاشق خدایتان هستم. 
شما نماز منید. پسرم خواهرت را خوابانده‌ام و حالا همین‌طور که یک دستم به گهواره توست و نیم‌نگاهم به چشمان خواب‌زده و نیمه‌بازت، می‌نویسم. حقیقت این است که شما عشق منید و همه وجودم و تماشایتان لذت‌بخش‌ترین تجربه دنیا، ولی هرچه برایتان می‌کنم به خاطر خداست. به خاطر او که مالک همه‌ٔ عالم است و سخی؛ که شما را به من بخشید. شمایی که دست هیچ بشری قادر به آفرینشتان نبود. زیبایان کوچک دوستتان دارم؛ بیشتر به این خاطر که عاشق خدایتان هستم. 
این مطلب از سایت فرادید انتخاب شده است. مسئولیت صحت مطالب به عهده‌ی فرادید است و بازنشر آن در اینجاً صرفاً به خاطر اهمیت موضوع بوده و نه تأئید محتوای آن. 

فرادید: 

بریتانیا فیلمی کوتاه از سفر یکی از کارمندانش به ایران در ۷۵ سال پیش را منتشر کرد. به گزارش فرادید، اخیرا انجمن جغرافیایی سلطنتی و انستیتوی فیلم بریتانیا، بیش از صد فیلم تاریخی را رقمی (دیجیتالی) کرده‌اند در بین این فیلم‌ها، فیلمی کوتاه ۱۷ دقیقه‌ای به نام کویته-دامغان وجود دار
این مطلب از سایت فرادید انتخاب شده است. مسئولیت صحت مطالب به عهده‌ی فرادید است و بازنشر آن در اینجاً صرفاً به خاطر اهمیت موضوع بوده و نه تأئید محتوای آن. 

فرادید: 

بریتانیا فیلمی کوتاه از سفر یکی از کارمندانش به ایران در ۷۵ سال پیش را منتشر کرد. به گزارش فرادید، اخیرا انجمن جغرافیایی سلطنتی و انستیتوی فیلم بریتانیا، بیش از صد فیلم تاریخی را رقمی (دیجیتالی) کرده‌اند در بین این فیلم‌ها، فیلمی کوتاه ۱۷ دقیقه‌ای به نام کویته-دامغان وجود دار
فرادید: 
بریتانیا فیلمی کوتاه از سفر یکی از کارمندانش به ایران در ۷۵ سال پیش را منتشر کرد. به گزارش فرادید، اخیرا انجمن جغرافیایی سلطنتی و انستیتوی فیلم بریتانیا، بیش از صد فیلم تاریخی را رقمی (دیجیتالی) کرده‌اند در بین این فیلم‌ها، فیلمی کوتاه ۱۷ دقیقه‌ای به نام کویته-دامغان وجود دارد
چه چیزی بی‌ارزش‌تر از یک اثر هنری وجود دارد؟ هیچ چیز. 
گفته شده: «اگر هنر نبود زندگی ما را می‌کشت». پیام قلبیِ من به کسانی که با دیدن این جمله احساس همدلی می‌کنند این است؛ شما بی‌مصرف‌ها زنده‌اید، صرفاً چون زنده بودن غریزه‌ی شماست. آقای راعی می‌گفت پول خرجِ هنر کردن از احمقانه‌ترینِ کارهاست. چه آن مرفه‌ بی‌دردی که برای اثر هنری پول خرج می‌کند و چه آن بی‌مصرفی که اثر ریده‌مالش را می‌فروشد، هر دو به یک اندازه در این حماقت مشارکت دارند
چه چیزی بی‌ارزش‌تر از یک اثر هنری وجود دارد؟ هیچ چیز. 
گفته شده: «اگر هنر نبود حقیقت ما را می‌کشت». پیام قلبیِ من به کسانی که با دیدن این جمله احساس همدلی می‌کنند این است؛ شما بی‌مصرف‌ها زنده‌اید، صرفاً چون زنده بودن غریزه‌ی شماست. آقای راعی می‌گفت پول خرجِ هنر کردن از احمقانه‌ترینِ کارهاست. چه آن مرفه‌ بی‌دردی که برای اثر هنری پول خرج می‌کند و چه آن بی‌مصرفی که اثر ریده‌مالش را می‌فروشد، هر دو به یک اندازه در این حماقت مشارکت دارند
پیرو اطلاعیه‌های مورخ 98/08/06 و 98/08/22، بدین‌وسیله به اطلاع علاقمندان به تحصیل در رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال 1398 (اعم از داوطلبانی که در پذیرش رشته‌های صرفاً با سوابق تحصیلی آزمون سراسری سال 1398 ثبت‌نام نموده و یا ننموده‌اند) می‌رساند داوطلبان به منظور اطلاع از رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها
عیب های پکیج دیواری 
مشکل: آب مصرفی مناسب ولی سیستم گرمایش کار نمیکند. 
1- خرابی پمپ در نوع تک مبدله
2- خرابی یا گیر کردن فلوسوئیچ
3- بازماندن سوپاپ بای پس در نوع تک مبدله
4- خرابی شیر سه راهه در نوع دو مبدله
پکیج دیواری آبگرم انفجاری روشن می شود:
1- تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن و مشعل
2- تنظیم نبودن فشار گاز
3- خرابی دودکش
4- ضعیف شدن جرقه ( عوامل ضعیف شدن جرقه : 1/ضعیف شدن برق شهری2/ ضعیف شدن ترانس جرقه زن 3/نشتی برق یا برق دزدی4/اکسید شدن الکترود جر
بسم الله

امشب مستند "نان گزیده ها" راجع به کارگران هپکو رو دیدم و بغض کردم.اولش بغضم به خاطر روزهای خوبِ از دسته رفته ی این خاک به خاطر دزدی های ناتموم این آدم ها بود.ولی بعدش بغضم به خاطر ناتوانی خودم بود.که انگار هیچ کاری از دستم برنمیاد و فردا صبح همه ی این ها از یادم میره.از یادم میره و انگار اصلا وجود نداشته.میرم گم میشم تو زندگیِ پر از هوس و لذتِ خودم.انگار نه انگار که کلی آدم همین امشب شب رو با عذاب گذروندن و من هیچ کاری براشون نکردم.یه جا
اولاً، باید تأکید کنم که من منتقد نیستم؛ مطلب‌های وبلاگ، صرفاً نوشته‌ها و نظرات من‌اند و با تکیه بر دانش سینماییِ محدودی نگاشته شده‌اند. فلذا، اعتبارِ (تقریباً) هر مطلبِ این وبلاگ، قابل‌بحث است.  
برای امتیازدهی به فیلم‌ها، از شیوه‌ی بدیعِ آقای مسعود فراستی استفاده می‌کنم (اما با بسیاری از عقیده‌های ایشان مخالفم!)؛ هر فیلم یا بی‌ارزش تلقی می‌شود، یا به آن نمره‌ای در بازه‌ی صفر و چهار تعلق می‌گیرد.
روز به روز خاطر مبارکمون رو باید آزار بدیم که خاطر نامبارک دیگران و اطرافیان از حرفامون، کِردارمون و افکارمون رنجیده نشه.
کِی برسه اون روزی که بیخیال تموم این مسخره بازیا بشم و بزنم به سیم اول و آخر و برم که خودم باشم و خودم و خاطر مبارک همایونیم اصن.
این که توییترم دارن به حرم سرا و میکده شون تبدیل میکنن از عوارض روشن فکری و آزادی بیانشونه.
بریم که برا آزمون آزمایشی ارشد که جمعست آماده شیم.
با عرض سلام و خسته نباشید.
بنده پسری ۳۳ ساله، فوق لیسانس حسابداری، الحمدالله دارای شغل دولتی ثابت با حقوق رضایت بخش، آپارتمان شخصی، ماشین و مختصری پس انداز هستم. 
با مادرم به خواستگاری دختر خانمی ۲۴ ساله رفتم که لیسانس حسابداری هستن و مشغول به کار در یک شرکت خصوصی. ایشون چادری نبودن ولی گفتن وقتی شهرستان خودشون میرن به خاطر اینکه فضا بسته‌تر هست چادر سر می کنن، ولی کلاً چادر رو چیز اضافه ای میدونن. برای خود من حجاب مهمه نه الزاماً چادر، ولی
چون همیشه نگران فراموش شدنم.
من بقیه رو فراموش نمی کنم.هرگز کسی رو فراموش نکردم.چهره شون از خاطرم پاک میشه ولی خودشون همیشه در من می مونند.بدون چهره ای که موقع فکر کردن بهشون به خاطر بیارم.
نمی دونم من برای بقیه چی هستم.آیا غبار بی چهره ای از کسی هستم که روزی اونجا بود؟
و یا شاید هیچ چیزی نباشم.که امیدوارم این طور نباشه.
بزرگترین ترس من اینه که بلند شم و ببینم دیگه نیستم...و هیچ کسی نبودنم رو نبینه.
چون میخوام به خاطر سپرده بشم.چون میخوام اینجا ب
جواب کوتاه؟ به احتمال زیاد. در حقیقت ، در حالی که شهر و شهرستان دنور نیازی به منبع انبساط ندارد ، شهرهایی مانند بولدر نیاز دارند که اگر سیستم لوله کشی "بسته" دارید ، پس براساس قانون ، باید منبع انبساط را نصب کنید.

اگر سیستم لوله کشی بسته ای دارید ، اما برخی از منبع انبساط برای آبگرمکن شما ممکن است برخی از تولید کنندگان حتی ضمانت آبگرمکن شما را باطل کنند.

می دانید مخازن انبساط مانند کمک فنرهای اتومبیل شما کار می کنند. آنها فشار آب اضافی را
بالاخره تمام شد! کتابی پرهیجان، گاهی احساسی، گاهی صرفا نقل خاطرات با طنز کافی. جملات کوتاه و بندهای پرفعل و توصیفات موجز ولی دقیقِ این کتاب ،چشم را، روان و جاری روی واژه‌ها ساری می‌کند و بی‌مکث و پرهیجان تصاویر را بی‌آن‌ که از هم بگسلند روایت می‌کند. به‌شخصه تا کنون کتاب خاطراتی نخوانده بودم که این‌گونه، بدون اطاله کلام و این قدر با جزئیات، روایتی را به این وجدآوری از روزهای منتهی به انقلاب نگاشته باشد. روزهای منتهی به پیروزی انقلاب، ف
عایق کاری دور سینک ظرفشویی توسط چسب ماستیک: ماستیک ها جهت پر کردن درزها می باشد که نقش موثری را در تامین حفاظت ، دوام ، زیبایی و به ویژه آب بندی ساختمانهای مسکونی ، صنعتی و عمومی ایفا می کند و همچنین برای درزگیری درزهای انبساط و اجرایی مصرف می شوند.شرکت گوهر ابنیه پایتخت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.شماره تماس کار شناس فنی:09121754110

ادامه مطلب
از موضوعات مهمی که باعث می‌شود پکیج به خوبی کار خود را انجام دهد میزان فشار و یا بار مناسب دستگاه است.
اصلا این دستگاه‌ها به کلید نیم بار مجهز شده‌اند تا در صورت پایین آمدن و کمتر شدن بار دستگاه از نیم بار بصورت اتوماتیک خاموش شوند و در صورت بالا رفتن فشار هم باید منتظر تبعاتی مانند ترکیدن لوله‌های گرمایش، خراب شدن منبع انبساط پکیج و یا هر مشکل دیگری باشیم.
پکیج شوفاژ دیواری باید همیشه بر روی 1.5 بار یا فشار تنظیم شود و این بهترین میزان فشار
جواب این سوال در حالت کلی بسیار واضح است و آن هم "خیر. ممکن است نباشد." است. در موارد متعدد و بسیار زیاد مشاهده شده که افرادی که صرفاً در یک رشته و یا در یک حوزه موفق بوده اند ممکن است برای راهبری و راهنمایی افراد دیگر در آن حوزه مناسب نباشند و چه بسا مضر باشند.
ادامه مطلب
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در زمینه ورود و خروج به شهرها همچنان ادامه دارد.
خودروها نمی‌توانند از استان‌ محل سکونت مالک خودرو خارج شوند و صرفاً افراد ساکن، اجازه ورود به هر شهر را دارند./شبکه خبر
یکشنبه ، ۲۴ فروردین ۹۹@IrNews_24
مشاهده مطلب در کانال
منبع تحت فشار چیست؟

تمام سیستم های هیدرولیکی حلقه بسته به فضای هوا نیاز دارند تا بتواند حجم بیشتری از آب را به محض گرم شدن سیستم هنگام جذب سیستم جذب کند.
در اکثر سیستم های هیدرولیک ، این کار توسط یک منبع تحت فشار انجام می شود. در بیشتر سیستم های مدرن هیدرولیک ، این مخزن از نوع دیافراگم توسعه می یابد.

از مزایای منبع تحت فشار دیافراگم این است که می توان آن را قبل از نصب با هوا تحت فشار قرار داد. هوا در فضای بین پوسته مخزن فولادی و دیافراگم لاس
اماره یعنی بسیار امر کننده به بدی. نفس لوامه، همان نفس مومن است که همواره او را در دنیا به خاطر گناهانش وسرپیچی از اطاعتش ملامت می کند. بعضی گفته اند: نفس لوامه، جان آدمی است، چه انسان مومن صالح وچه انسان کافر . برای این که هر دوی این جان ها آدمی را درقیامت ملامت می کنند. نفس کافر، کافر را ملامت می کند به خاطر کفر و فسادش. و نفس مومن، مومن را ملامت می کند به خاطر کمی اطاعتش و این که
ادامه مطلب
یه روز و یه شب محمد حسینو ندیدم دلم براش تنگ شد . نباید به خاطر سختی داشتن بچه ناشکری کنم . خدایا شکرت به خاطر بچه های خوب و سالمی که به ما دادی ...
+ خیلی غصه دندون دردشو می خورم . می دونم خیلی از دندون پزشکی می ترسه اگه ببریمش . خداکنه یه جوری خودش خوب بشه !
کتاب "کوچولوی اضافی" یه داستان واقعی و البته جالب...
وقتی این کتاب را می خوندم یادم اومد که برای خاله گرامی ما هم، چنین اتفاقی افتاده بود و البته خدا را شکر به خیر گذشت...امان از این دکترهای صرفاً آمپول زن!(لبخند)
کتاب خوبیه...پیشنهاد می کنم بخونید...
نصف روزه تموه...
خصوصا برای کسانی که اهل خاطره نویسی هستند، خواندنش خالی از لطف نیست...

از اینجا می تونید دانلود کنید
اسپلیت (Split) نوعی کولر گازی است که هوای گرم خانه را گرفته و به حالت خنک به داخل برمی گرداند این کار تا جایی اتفاق می افتد که ترموستات به دمای دلخواه برسد. کولر در واقع همانند یخچالی است که محفظه عایق ندارد. مایع مبرد مانند فرئون گرما را گرفته بخار می شود و محیط را خنک می کند. در کولرها دستگاهی که مبرد را بخار می کند همانند یخچال است.
واحدهای تهویه هوا، پیاده سازی یک سیستم سرمایش کامل در فضای کوچک است. اجزای تشکیل دهنده این سیستم شامل:
• کمپرسور 
رفتیم بیرون ساعت یک بعد از نیمه شب. فقط به خاطر برف. فقط به خاطر اینکه چندین سال بود دم تولدم برف نیومده بود. توی خیابون فقط ما داشتیم راه می رفتیم. انگار یکی داشت اکلیل می پاشید رو زمین. چند ثانیه ایستادم تا یادم بمونه برای بعدها. مثل تمام شب هایی که از بهمن یادم مونده. خوب یا بد. 
♻️هنگامی که توربوشارژ هوا را فشرده می نماید، در اثر افزایش فشار، دمای آن نیز افزایش می یابد. افزایش دمای هوا نیز باعث انبساط آن و کاهش مقدار اکسیژن موجود در یک حجم مشخص می گردد. بنابراین لازم است که از گرم شدن هوا جلوگیری به عمل آید. برای این منظور از یک واحد خنک کننده به نام اینتر کولر استفاده می شود که در جلوی رادیاتور نصب می گردد.♻️اینتر کولر یک مبدل حرارتی (Heat Exchanger) می باشد که هوای خارج شده از توربوشارژ قبل از ورود به سیلندر، از داخل آن ع
یادگیری انسان و ساماندهی رفتار نوجوان در گرو نشاط و شادابی و هیجانات مثبت اوست و خلاقیت، شکوفایی استعدادها در گرو نشاط و انبساط روحی انجام می‌شود. شکی نیست که یکی از وظایف مهم‌تربیتی مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی مدارس، تشویق نوجوانان به مشارکت و تعاون در همه امور است و آنان می‌توانند با تدوین برنامه‌ریزی آموزشی مناسب به جلب مشارکت دانش‌آموزان در امور مختلف مدرسه اقدام کنند و این موضوع می‌تواند به احساس مفید بودن و دور شدن از انزوا و ک
یا رب نظر تو برنگردد
تولد امسالم به خودم یه کتاب هدیه دادم. "من سر قولم هستم"
لطفا سر قول‌هات بمون.
پای آروزهات وایسا. براشون زحمت بکش. سختی‌هاشو قبول کن. کوتاه نیا. اگر ترسیدی هم پا پس نکش. اگر نمی‌تونی جلو بری حداقل عقب نرو. یک کم صبر کن. نفس بکش. شجاعتتو جمع کن و دوباره شروع کن.
فقط بدون نباید از رو بری. هر چقدر هم سخت باشه تو باید سخت‌تر باشی.
اگر دردت میاد به خاطر اینه که داری رشد می‌کنی.
اگر واسه تو پیش اومده به خاطر اینه که توانایی حلش رو دار
اصول نگهداری صحیح از پکیج بوتان
 کنترل فشار پکیج
رسوب گیری
کنترل صافی ها
دودکش
سیستم ضد گیر پاژ پمپ
سیستم ضد یخ زدگی
این ۵ گزینه اصلی به ترتیب زمانی باید کنترل شوند.
کنترل فشار کاری:
این گزینه باید به طور روزانه در پکیج دیواری کنترل شود. فشار استاندارد پکیج روی ۱ الی یک و نیم است و اگر فشار دستگاه نوسان دارد. ویا پایین می‌رود و یا در فشار نزدیک ۳ بار است.
باید دستگاه توسط سرویسکار متخصص تعمیر کرد.اگر فشار کاری پکیج دیواری پایین تر از یک بار است
شاید شما هم در هنگام ارسال مقاله به برخی از ژورنال‌ها با این عبارت برخورد کرده‌اید. ORCID یک کد شامل حروف و اعداد (16 کاراکتر) می‌باشد که به یک نویسنده به‌صورت انحصاری تعلق می‌گیرد و از این نظر شبیه کد DOI می‌باشد. (با این تفاوت که DOI صرفاً برای مقاله تخصیص می‌یابد).
ادامه مطلب
خیلی وقتها میخوام به جایی پناه ببرم دقیقا مثل اینجا. مثل وبلاگ. جایی که آدم ها نه بر اساس زیبایی و ثروت باباشون (شبیه اینستاگرام) نه بر اساس تعداد ریتوییت و هجوگویی هاشون(شبیه توییتر) نه بر اساس تعداد اعضا و تبلیغات کانالشون(شبیه تلگرام) دسته‌ بندی و رتبه بندی نمی‌شن، جایی که فقط مهم خودت بودنه و این خود اصلا شناخته نمیشه و صرفاً چیزی که مینویسی مهمه.
.:میرزا کوچکی:.
(شروع دوباره)

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شیرآلات ساختمانی